Strona główna > Wybór żyrandola > Jaki żyrandol?

Jaki żyrandol?

Jeśli zainteresujemy się ofertą sklepów z oświetleniem przekonamy się, że wybór żyrandoli będzie bardzo duży. Możemy nawet być nieco zaskoczeni, że w sprzedaży jest ich tak wiele. Należy się zastanowić, gdzie ma lampa się znajdować, ponieważ inne lampy będziemy wybierać do salonu, sypialni czy kuchni.

żyrandol w kuchni​Każde pomieszczenie ma swoja specyfikę i dlatego musi być brane pod uwagę. Jeśli chcemy mieć udane oświetlenie powinniśmy myśleć o tym, by dopasować je do konkretnych wnętrz. Nie musimy się również obawiać estetycznie nieco rozbudowanych, czasami również zaskakujących form estetycznych. Tych możliwości, które mamy jest bardzo wiele. Jak się obecnie okazuje kontrastować może to wyposażenie wnętrz i to również będzie dobre rozwiązanie. Nie trzeba wyłącznie decydować się na takie sprawdzone już od bardzo dawna rozwiązania. Jeśli wydaje się nam, że wnętrze ma swój styl i taki sam styl musi mieć żyrandol to błędne myślenie. Obecnie można już tymi elementami mieszać i będzie to oczywiście dobra opcja. Dla tych osób, które stawiają na klasykę zawsze takim dobrym wyborem będzie rozbudowany żyrandol z kryształów, który będzie zajmował dużą część sufitu i świetnie pasować będzie przede wszystkim do dużych salonów, gdzie jak wiadomo będzie się stawiać na estetykę jak z katalogu wnętrz.

Jaką opcję wybrać?

Jeśli wybieramy żyrandol różne elementy należy wziąć pod uwagę. Na początek będzie trzeba myśleć o wielkości pomieszczeń, gdzie wszystko będzie się montować. Przede wszystkim żyrandol musi być dopasowany rozmiarowo, nie może być ani za duży ani za mały. Jeśli będzie zbyt duży przytłoczy on inne elementy wyposażenia, natomiast, gdy będzie zbyt mały okaże się, żę oświetlenie będzie za słabe. Jeśli już rozmiar nie będzie dobrze dobrany lepiej będzie, gdy będzie on troszkę za duży niż zbyt mały. Żyrandol nie może znajdować się również wyżej niż dwa metry nad ziemią. Dopasowanie do pomieszczeń i sufitu żyrandoli będzie bardzo ważne i o tym musimy zawsze pamiętać. W ciągach komunikacyjnych żyrandol musi być powieszony wyżej.