Strona główna > Oświetlenie biurowe > Oświetlenie kluczem do wydajnej pracy

Praca na stanowisku biurowym wymaga realizowania zadań ciągle w podobnych warunkach, dlatego stworzenie dla takiej osoby odpowiedniego ergonomicznego stanowiska pracy jest niezwykle ważne. Kluczowym elementem może się stać w tym miejscu również oświetlenie. Jest to ważne szczególnie dla tych osób, które pracują przy komputerze. Jeśli wykonuje się jednocześnie zadania przy monitorze i pracuje przy kartkach to oświetlenie naszego miejsca pracy staje się naprawdę niezwykle istotne. Jest bardzo ważne przygotowanie takich elementów oświetlenia, które będą tworzyć stosowną całość przy której moc oświetlenia oraz kierunkowanie światła będzie dobrze wykonane.

Dobre oświetlenie musi być oczywiście mocne i musi dawać odpowiednią ilość światła, ale należy także dbać o to, by to oświetlenie nie wpływało na oślepianie pracownika. Od przygotowania dobrego światła zależy czy pracownik będzie mógł być skoncentrowany na wykonywaniu zadań. Poza tym złe światło prowadzić może do utraty koncentracji przez pracownika a to wpłynie na efekty wykonywanych zadań. Oświetlenie biurowe z różnymi typami żarówek Przygotowanie oświetlenia biurowego związane jest z łączeniem różnych źródeł światła. Musimy szukać oczywiście jakiegoś światła bezpośredniego, ogólnego oraz dodatkowych elementów w formie światła pośredniego.

Podstawowa sprawa to oświetlenie podstawowe. Światło pośrednie wykonywane może być przez małą lampkę a to główne przez coś mocniejszego. Oświetlenie powinno razem dawać około 750 luksów, by pracownik otrzymał odpowiednio komfortowe warunki codziennej pracy. Oświetlenie biurowe według DIN EN 12464 Oświetlenie biurowe jak się zdaje jest naprawdę bardzo ważną sprawą i o jego przygotowanie trzeba dbać w szczególny sposób. Widać to wyraźnie, bo ta sprawa została także podjęta przez urzędy UE, które przygotowały specjalne normy, które spełnić musi przygotowane dla pracownika oświetlenie biurowe.