Strona główna > Wybór żyrandola > Żyrandol w salonie - na co zwracać uwagę?

Bez względu na to, w jakim stylu ma zostać urządzony nasz salon, nie możemy zapominać o stosowanym w nim oświetleniu. Najlepiej, jeśli będzie ono dopasowane do stylu, w jakim został utrzymany pokój, dobrze też zastanowić się zarówno nad rozmieszczeniem lamp, jak i nad mocą ich światła.

Salon to pomieszczenie, któremu nie bez przyczyny poświęca się maksimum uwagi, jest bowiem najbardziej reprezentacyjny. Nie bez znaczenia wydaje się i to, że światło jest w stanie nadać całości wyjątkowy charakter, jeśli więc uda się nam dobrać żyrandol w odpowiedni sposób, z powodzeniem możemy utrzymywać, że osiągnęliśmy już połowę sukcesu. Zainteresowanie żyrandolami nie jest zresztą zjawiskiem nowym. Towarzyszy nam już od wieków i jest związane z tym, że umieszczany w centrum pomieszczenia żyrandol nie tylko zmieniał jego charakter, ale również mówił wiele o statusie społecznym i ekonomicznym swojego właściciela.

Dziś w sklepach możemy liczyć na ogromny wybór opraw oświetleniowych tego typu. Musi to cieszyć, jeśli bowiem chcemy być zadowoleni z wyposażonego przez nas wnętrza, powinniśmy starannie przemyśleć każdy element wchodzący w jego skład. Od żyrandolu oczekuje się nie tylko tego, aby zdobił, ale również tego, aby dobrze komponował się z innymi elementami charakterystycznymi dla pomieszczenia, w którym się znajduje.

Tu warto podkreślić, że jednym z ciekawszych rozwiązań jest zwrócenie się ku żyrandolom klasycznym, nie od dziś wiadomo bowiem, że klasyka pasuje do większości pomieszczeń. Co ciekawe, skutecznie łączy nowoczesne zamiłowanie do prostoty i funkcjonalności z dawnym przepychem, można więc mieć pewność, że żyrandol będzie elegancki, a jednocześnie nie przytłoczy wnętrza, do którego trafi. Innym rozwiązaniem, którym można się zainteresować jest żyrandol nawiązujący do stylu retro, należy jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie pasujące przede wszystkim do przestronnego wnętrza.