Strona główna > Oświetlenie biurowe > Charakterystyka lampy ściennej w pomieszczeniu biurowym

Lampy ścienne posiadają szereg zalet, wśród których na szczególne uznanie zasługuje to, że dzięki rozpraszanemu przez nie pośredniemu światłu umożliwiają tworzenie przyjemnej atmosfery oraz nastroju. Ich pozytywny wpływ jest powszechnie wykorzystywany we wnętrzach domowych, coraz częściej można jednak usłyszeć o tym, że atuty lamp ściennych znajdują zastosowanie również w przestrzeniach biurowych i firmowych. Biurowe lampy ścienne mają zresztą szczególnie wiele zadań do spełnienia, okazuje się bowiem, że ich optyka i efekty świetlne pozwalają na indywidualne kształtowanie aranżacji kolejnych pomieszczeń, dodawanie im wartości, a nawet na podkreślenie eksponatów, których wystawienie ma przyciągnąć uwagę zarówno partnerów handlowych, jak i klientów.

Sprawdź również: Łóżka drewniane dla dzieci - oferta sklepu internetowego ACTIV >>

Oświetlenie biurowe jest specyficzne z jeszcze jednego powodu. Nie można zapominać o tym, że musi podlegać określonym przepisom. Lampy ścienne zalicza się do oświetlenia ogólnego, a to oznacza, że natężenie światła powinno wynosić 500 luksów. Co istotne, wartość ta powinna być uzupełniania przy każdym stanowisku pracy o dodatkowe 200 lub 300 luksów. Najczęściej realizacja tego celu jest możliwa dzięki specjalnym lampom do stanowisk pracy, choć dość dobrze sprawdzają się w tym kontekście również lampki biurowe. Ważna jest też zasada mówiąca o tym, że choć światło powinno być intensywne, lampy znajdujące się w pomieszczeniu biurowym nie powinny oślepiać.

Osoby, które zwracają uwagę na design lamp biurowych dostrzegają to, że sprawiają one wrażenie nie tylko rozwiązań skromnych, ale również trochę chłodnych. Okazuje się jednak, że pociąga to za sobą pewne korzyści, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami emanującymi powagą. W sprzedaży dostępne są zresztą w wyborze na tyle dużym, że znalezienie idealnego rozwiązania przestaje być problemem.