Strona główna > Wybór żyrandola > Co brać pod uwagę wybierając żyrandol?

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów, które powinniśmy brać pod uwagę zawsze, gdy zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób urządzić wnętrze salonu. Idealna jest sytuacja, w której można je dopasować do stylu, w jakim jest utrzymane pomieszczenie, wskazane jest przy tym, aby brać pod uwagę nie tylko rozmieszczenie lamp, ale i ewentualną możliwość regulacji mocy światła. Salon wydaje się przy tym miejscem, w którym nad oświetleniem należy zastanawiać się szczególnie wnikliwie. Dzieje się tak nie bez przyczyny, mówimy bowiem o przestrzeni, która jest wyjątkowo reprezentacyjna.

Jeśli liczymy na efekt, który budzi uznanie, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie kryteria brać pod uwagę podczas wyboru żyrandolu. Trudno oczekiwać, że żyrandol nie będzie przyciągał wzroku. Co więcej, ma on ogromny wpływ na sposób, w jaki postrzegane jest pomieszczenie odbierane jako całość. Oczywiście, nie jest to wyzwanie, któremu nie można sprostać, w sklepach nie można bowiem narzekać na niedostateczny wybór opraw oświetleniowych. Podczas robienia zakupów można kierować się wieloma czynnikami, bardzo duże znaczenie wydaje się mieć jednak przede wszystkim ład i porządek. Ludzie nie lubią chaosu, choć wcale nie oznacza to, że odwołują się jedynie do klasycznych rozwiązań.

Podczas zakupu należy też pamiętać, że choć wygląd żyrandola nie jest bez znaczenia, nie zmienia to faktu, że podstawowym jego zadaniem jest oświetlenie pomieszczenia. Owszem, jeśli wygląda on intrygująco, może nas to tylko cieszyć, to jednak właśnie praktyczność przesądza o naszym zadowoleniu z dokonanego wyboru. Żyrandole o nietypowych kształtach są niepowtarzalne i zapadają w pamięć, nie można jednak zapominać o tym, że nie pasują do każdego wnętrza. Czasem lepiej więc postawić na klasykę oraz na rozwiązania będące próbą połączenia stylu nowoczesnego oraz retro.